Pijany kierowca wjechał Hondą do rzeki po pościgu
Pościg zakończony w rzece
W niedzielę rano policjanci z drogówki zauważyli w Korytowie samochód jadący z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał niemal 90 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe.
Przebieg zdarzenia
Pościg prowadził drogą serwisową wzdłuż drogi krajowej nr 50, następnie sprawca skręcił w boczną ulicę i kontynuował jazdę wzdłuż torów. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rzeki. W aucie znajdowała się także 17 letnia pasażerka, którą przewieziono do szpitala w Warszawie.
- Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promila alkoholu w organizmie kierowcy.
- Sprawdzenie w systemach policyjnych ujawniło brak uprawnień do kierowania pojazdami.
- Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a za wykroczenia otrzymał mandat karny w wysokości 10 800 zł.
Co dalej
Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z przepisami karnymi grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Pościg zakończył się po tym jak uciekający Hondą wjechał do rzeki, a kierujący okazał się nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. - KPP w Żyrardowie
źródło informacji: sierż. szt. Monika Michalczyk / policja.pl









