18 marzec 2021

Kobieta zaatakowana przez trzy psy

Żyrardowscy policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność! Błahe z pozoru zdarzenie może mieć bowiem bardzo tragiczne konsekwencje. Na szczęście tym razem zakończyło się na strachu jednak właściciel czworonogów może teraz ponieść odpowiedzialność karną za niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zazdrość. 52-latka jadąc rowerem została zaatakowana przez trzy psy, które nagle wybiegły z pobliskiej posesji. Na szczęście tym razem zakończyło się na strachu jednak pamiętajmy, że właściciel czworonoga, za niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia oraz za niewłaściwe sprawowanie nadzoru nad zwierzęciem może ponieść odpowiedzialność karną.

Apelujemy do wszystkich właścicieli psów! Każde zwierzę (nie tylko przedstawiciele tzw. ras niebezpiecznych) może w określonej sytuacji zachować się w sposób nieprzewidywalny, dlatego koniecznym jest stosowanie środków ostrożności podczas jego trzymania, a przede wszystkim podczas kontaktów z innymi ludźmi i zwierzętami. Jak widać, nawet błahe z pozoru zdarzenie, może być bardzo tragiczne w skutkach. Pamiętajmy o wszystkich przepisach, które obowiązują właścicieli zwierząt. Brak odpowiedzialności lub chwila nieuwagi może doprowadzić niefrasobliwych właścicieli nawet za kraty.

 

Autor: sierż. Monika Michalczyk

 
źródło: policja.pl (Autor: sierż. Monika Michalczyk)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żyrardowie